NAG's Undervisere

Sortér på fag:
Adam"

Lene Adam (LAD)

Cand.comm.
Ansvarsområde:
Matematik

Bak"

Andreas Bak (BAK)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Psykologi

Bek"

Sanne Bek (BE)

Cand.scient
Ansvarsområde:
Studie- og læsevejleder, Biologi og Dansk

Bentzen"

Claus Bentzen (CB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Fransk og Matematik

Berner-Nielsen"

Malene Berner-Nielsen (MBN)

Ansvarsområde:
Oldtidskundskab Latin

Bertelsen"

Charlotte Fjordvald Bertelsen (CF)

Cand.mag
Ansvarsområde:
Dramatik, Mediefag og Engelsk

Berthelsen"

Sune Berthelsen (SE)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Historie, Dansk

Bittner"

Jacob Bittner (JB)

Ansvarsområde:
Dansk og Filisofi

Bojsen"

Kim Bojsen (KB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Udviklingschef, Dansk og Historie

Breinholt"

Lea Breinholt (LN)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Samfundsfag og Idræt

Brixen"

Sanne Brixen (BR)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Engelsk

Brun"

Anna C. Scharling Brun (AB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Tysk og Fransk

Christensen"

Jean Christensen (JC)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Oldtidskundskab, Latin (Almen Sprogforståelse) og Græsk

Christensen"

Jens Ulrik Christensen (JU)

Cand.polyt
Ansvarsområde:
Matematik

Clausen"

Jens Clausen (JCL)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Matematik og Biologi

Danielsen"

Eva Danielsen (ED)

Cand.scient. Ph.D.
Ansvarsområde:
Matematik og Fysik

Drengsgaard"

Trine Drengsgaard (TD)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Billedkunst

Dünweber"

Anders Dünweber (ADÃœ)

Cand.scient.soc
Ansvarsområde:
Engelsk og Samfundsfag

Eriksen"

Søren Henning Eriksen (SH)

Ansvarsområde:
Matematik

Falkesgaard"

Bodil Lund Falkesgaard (BF)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Engelsk

Fjordholt"

Camilla Hellmers Fjordholt (CH)

Cand.scient
Ansvarsområde:
Biologi

Foërsom"

Vibeke Richter Foërsom (VF)

Cand.polyt.
Ansvarsområde:
Kemi og Fysik

Forrest"

Piet Forrest (PF)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Studievejleder, Naturgeografi, Erhvervsøkonomi og Innovation

Fosborg"

Freyja Trap Fosborg (FV)

Ansvarsområde:
Musik Spansk

Fuglsang"

Kristine Bjerre Fuglsang (KF)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Studievejleder, Spansk og Dansk

Gibson"

Jenny Gibson (JG)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Tysk og Billedkunst samt Design og Arkitektur

Grann"

Dennis Yano Grann (DYG)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Biologi og Idræt

Grimstad Jensen"

Marit Grimstad Jensen (MG)

Cand.mag
Ansvarsområde:
Spansk, Dansk og Læsevejleder

Gürleyik"

Ishak Gürleyik (IK)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Matematik, Idræt

Hansen"

Tulu Hansen (TH)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
HR- og Kvalietschef, Historie og Psykologi

Henriksen"

Morten Henriksen (MH)

Mag.art.
Ansvarsområde:
Dansk og Mediefag

Huusgaard"

Randi Schjøtt Huusgaard (RH)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Biologi og Matematik

Jarden"

Helle Jarden (HJ)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Pædagogisk faglig koordinator, Kemi, Biologi og Bioteknologi

Jensen"

Rune Klarskov Jensen (RJ)

Cand.polyt
Ansvarsområde:
Fysik, Matematik og Informationsteknologi

Jensen"

Thomas Tue Jensen (TT)

Cand.mag
Ansvarsområde:
Oldtidskundskab, Historie og Idræt

Jensen"

Nanna Lund Jensen (NLJ)

Ansvarsområde:
Engelsk og Spansk

Johansen"

Merete Johansen (MJ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Pædagogisk it-koordinator, Historie og Matematik

Jürs"

Mette Sofie Jürs (MSJ)

Cand.mag
Ansvarsområde:
Dansk og Religion

Justesen"

Birgit Sandermann Justesen (BJ)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Biologi, Bioteknologi og Naturgeografi

Jørgensen"

Thomas Lund Jørgensen (TJ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Historie

Jørgensen"

Jan Winther Jørgensen (JW)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Samfundsfag og Naturgeografi

Jørgensen"

Karl Svend Claussen Jørgensen (KJ)

Cand.scient
Ansvarsområde:
Matematik, Fysik og Astronomi

Jørgensen"

Iben Holm Jørgensen (IJ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Historie

Kindt"

Maria Kindt (KT)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Fransk og Idræt

Krabbe"

Helena Krabbe (HKE)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk og Religion

Langballe"

Peter Langballe (PL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Idræt og Historie

Langberg"

Kasper Langberg (KL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Historie, Engelsk og Samfundsfag

Larsen"

Henrik Larsen (LA)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Idræt og Kemi

Larsen"

Anders Larsen (ALA)

Cand.soc
Ansvarsområde:
Samfundsfag og Naturgeografi

Lauridsen"

Sidsel Rytcher Lauridsen (SRL)

Cand.scient
Ansvarsområde:
Idræt og Samfundsfag

Lauridsen"

Helle Mejer Lauridsen (HML)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Dansk

Ledertoug"

Henrik Ledertoug (HLE)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Naturgeografi og Historie

Lensvold"

Tina Lensvold (LV)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Samfundsfag og Engelsk

Leschly"

Susanne Leschly (SL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Kursusleder (pædagogikum), Dansk, Spansk og Retorik

Lindbo"

Hanne Lindbo (HL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Historie og Dansk

Løbger"

Thomas Løbger (TL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Musik og Historie

Løye-Philipsen"

Camilla Løye-Philipsen (CP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
AP-koordinator, Læsevejleder, Engelsk og Dansk

Madsen"

Dorthe Madsen (DM)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Idræt, Engelsk og Mediefag

Madsen"

Kasper Sønderby Madsen (KM)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Tysk og Mediefag

Madsen"

Merete Bagger Madsen (MB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Fransk og Dansk

Mailand"

Lisa Vestergaard Mailand (LVM)

Ansvarsområde:
Spansk og Religion

Mariager"

Nadja Marie Mariager (NM)

Ansvarsområde:
Engelsk Biologi

Matthiessen"

Tine Skat Matthiessen (TSM)

Ansvarsområde:
Tysk

Mogensen"

Karen Nyborg Mogensen (KMO)

Cand.mag
Ansvarsområde:
Tysk og Dansk

Monk"

Francis Peter Winston Monk (FM)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Historie

Munk"

Gunner Brunke Munk (GBM)

Cand.Scient
Ansvarsområde:
Fysik og Matematik

Nexøe"

Claus Nexøe (CN)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Vice-tillidsrepræsentant, Samfundsfag og Erhversøkonomi

Nielsen"

Kirsten Grønnegaard Nielsen (GN)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Historie, Samfundsfag og Psykologi

Nielsen"

Ike Houmann Nielsen (IN)

Civilingeniør MSc HD(A)
Ansvarsområde:
Fysik og Matematik

Nørgaard"

Maj-Britt Nørgaard (MN)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Studievejleder, Idræt og Dans

Olesen"

Anne Bruun Olesen (ABO)

Ansvarsområde:
Idræt Psykologi

Olsen"

Erik Berg Olsen (EB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Uddannelsesleder, Musik og Idræt

Olsen"

Lisbeth Vang Olsen (LO)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Latin, Religion og Oldtidskundskab

Overgaard"

Christian Knoth Overgaard (CO)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Biologi, Kemi og Bioteknologi

Paulsen"

Helle Holm Paulsen (HP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Billedkunst

Pedersen"

Susanne Carsten Pedersen (SU)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Religion

Pedersen"

Solvejg Pedersen (SOP)

Cand.scient
Ansvarsområde:
Kemi, Biologi og Bioteknologi

Pickering"

Sonia Pickering (SPI)

Ansvarsområde:
Almen Sprogforståelse

Pinholt"

Rasmus Pinholt (RP)

Cand.scient
Ansvarsområde:
Fysik og Matematik

Poulsen"

Dres Poulsen (DP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Filosofi og Matematik

Poulsen"

Søren Søberg Poulsen (SP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Dansk, Religion og Mediefag

Quorning"

Bente Quorning (BQ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Musik og Matematik

Rathje"

Jacob Rathje (JR)

Cand.scient. Ph.D
Ansvarsområde:
Fysik og Matematik

Ryttig"

Rikke Rahbek Ryttig (RR)

Ansvarsområde:
Idræt

Schiødt"

Jakob Schiødt (JSC)

Cand.scient
Ansvarsområde:
Vicerektor, Bioteknologi, Biologi og Kemi

Schønsted-Madsen"

Barbara Schønsted-Madsen (BS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Latin (Almen Sprogforståelse), Oldtidskundskab og Græsk

Simmons"

Christian Simmons (CSI)

Ansvarsområde:
Samfundsfag og Idræt

Skadhauge"

Solveig Skadhauge (SKH)

Cand.scient. Ph.D
Ansvarsområde:
Fysik, Matematik

Stangerup"

Kasper Stangerup (KAS)

Ansvarsområde:
Matematik Fysik Kemi

Steenkjær"

Sofie Steenkjær (SK)

Cand.mag
Ansvarsområde:
Engelsk og Dansk

Stenbæk"

Mads Stenbæk (MS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Kommunikationschef, Samfundsfag og Engelsk

Sterum"

Rikke Sterum (RS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Engelsk og Tysk

Strenov"

Julie Dyrvig Strenov (JUS)

Ansvarsområde:
Idræt Psykologi

Svane"

Bo Heelsberg Svane (SV)

Cand.scient.pol.
Ansvarsområde:
Samfundsfag, Filosofi og Religion

Svendsen"

Sebastian Strabo Svendsen (SS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Musik og Dansk

Sølgaard"

Jacob Sølgaard (JSØ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Historie og Samfundsfag

Thomsen"

Preben Thomsen (PT)

Ansvarsområde:
Dansk og Mediefag

Thoregaard"

Helle Thoregaard (TG)

Cand.mag.
Ansvarsområde:
Administrationschef, Tysk og Oldtidskundskab

Tipsmark"

Henrik Kølbæk Tipsmark (TK)

Cand.merc. B.A. et B.S.
Ansvarsområde:
Biologi, samfundsfag

Tobiesen"

Lisa Tobiesen (TO)

Civilingeniør MSc
Ansvarsområde:
Fysik og matematik

Troelsgaard"

Christian Viggo Troelsgaard (CT)

Ansvarsområde:
Oldtidskundskab Latin

Wind-Larsen"

Svend Wind-Larsen

Ansvarsområde:
Samfundsfag Historie

Witt"

Hanne Witt (HW)

cand.mag
Ansvarsområde:
Spansk og Tysk

Ziemelis"

Hanne Ziemelis (HZ)

Cand.scient.
Ansvarsområde:
Samfundsfag, erhvervsøkonomi, naturgeografi

Meddelelser :

Første skoledag er onsdag d. 12. august

1.g møder kl. 9.00
2.g møder kl. 10.30
3.g møder kl. 11.15

Vi glæder os til at se jer!


Kontoret åbner igen torsdag d. 6 august kl. 10

Rektors dimissionstale:

Dimissionen blev i år afholdt over 3 omgange 5 forskellige steder på NAG. Derfor blev talen afspillet som video

Ny Facebook side

Ny NAG-side på Facebook HER