NAG's Undervisere

Adam

Lene Adam (LAD)

Cand.comm.
Ansvarsområde:

Matematik


Bak

Andreas Bak (BAK)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Dansk og Psykologi, Studievejleder


Barslev

Anne Barslev (aba)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Dansk, Spansk & Engelsk


Bastholm

Ditte Gram Bastholm (dgb)

Ansvarsområde:

Dans


Bek

Sanne Bek (BE)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Studie- og læsevejleder, Biologi og Dansk


Bentzen

Claus Bentzen (CB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Fransk og Matematik


Berner-Nielsen

Malene Berner-Nielsen (MBN)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Oldtidskundskab, Latin og Dansk


Bertelsen

Charlotte Fjordvald Bertelsen (CF)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Dramatik, Mediefag og Engelsk


Berthelsen

Sune Berthelsen (SE)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Historie, Dansk


Bittner

Jacob Bittner (JB)

MA Ph.D.
Ansvarsområde:

Dansk og Filosofi


Blumenfeld

Emil Lambreth Quist Blumenfeld (ELB)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Biologi, Bioteknologi, Kemi og Naturvidenskabeligt Grundforløb


Boelsmand

Anna Kvistgaard Boelsmand (AKB)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Idræt og Biologi


Bojsen

Kim Bojsen (KB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Udviklingschef, Dansk og Historie


Breinholt

Lea Breinholt (LN)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Samfundsfag og Idræt


Brixen

Sanne Brixen (BR)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Dansk og Engelsk


Brun

Anna C. Scharling Brun (AB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Tysk og Fransk


Christensen

Jean Christensen (JC)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Oldtidskundskab, Latin (Almen Sprogforståelse) og Græsk


Christensen

Jens Ulrik Christensen (JU)

Cand.polyt.
Ansvarsområde:

Matematik


Christensen

Martin Stecher Christensen

Ansvarsområde:

Naturgeografi & Naturvidenskabeligt Grundforløb


Clausen

Jens Clausen (JCL)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Matematik og Biologi


Danielsen

Eva Danielsen (ED)

Cand.scient. Ph.D.
Ansvarsområde:

Matematik og Fysik


Drengsgaard

Trine Drengsgaard (TD)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Engelsk og Billedkunst samt Design og Arkitektur


Dünweber

Anders Dünweber (ADÃœ)

Cand.scient.soc.
Ansvarsområde:

Engelsk og Samfundsfag


Eriksen

Søren Henning Eriksen (SH)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Matematik


Falkesgaard

Bodil Lund Falkesgaard (BF)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Dansk og Engelsk


Fjordholt

Camilla Hellmers Fjordholt (CH)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Biologi


Foërsom

Vibeke Richter Foërsom (VF)

Cand.polyt.
Ansvarsområde:

Kemi og Fysik


Fuglsang

Kristine Bjerre Fuglsang (KF)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Studievejleder, Spansk og Dansk


Gibson

Jenny Gibson (JG)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Tysk og Billedkunst samt

 

Design og Arkitektur


Grann

Dennis Yano Grann (DYG)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Biologi og Idræt


Gürleyik

Ishak Gürleyik (IK)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Matematik, Idræt


Gøricke

Julie Uhrskov Gøricke (jug)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Engelsk & Religion


Hansen

Tulu Hansen (TH)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

HR- og Kvalietschef, Historie og Psykologi


Hansen

Michael Pilegaard Hansen (MPH)

Civilingeniør Ph.D HD(F)
Ansvarsområde:

Matematik og Finansiering


Husted

Mette Beier Husted (MBH)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Biologi, Bioteknologi, Psykologi og Naturvidenskabeligt Grundforløb


Huusgaard

Randi Schjøtt Huusgaard (RH)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Biologi og Matematik


Jelby

Kasper Engholm Jelby (kej)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Engelsk


Jensen

Rune Klarskov Jensen (RJ)

Cand.polyt.
Ansvarsområde:

Fysik, Matematik og Informationsteknologi


Jensen

Thomas Tue Jensen (TT)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Oldtidskundskab, Historie og Idræt


Jensen

Marit Grimstad Jensen (MG)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Spansk, Dansk og Læsevejleder


Jensen

Nanna Lund Jensen (NLJ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Engelsk og Spansk


Johansen

Kasper Damgaard Johansen (kdj)

Ansvarsområde:

Samfundsfag, Erhvervsøkonomi & Innovation


Jürs

Mette Sofie Jürs (MSJ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Dansk og Religion


Justesen

Birgit Sandermann Justesen (BJ)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Biologi, Bioteknologi og Naturgeografi - Orlov


Jørgensen

Thomas Lund Jørgensen (TJ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Samfundsfag og Historie


Jørgensen

Jan Winther Jørgensen (JW)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Samfundsfag og Naturgeografi


Jørgensen

Karl Svend Claussen Jørgensen (KJ)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Matematik, Fysik og Astronomi


Jørgensen

Iben Holm Jørgensen (IJ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Tillidsrepræsentant, Dansk og Historie


Kindt

Maria Kindt (KT)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Fransk og Idræt


Klausen

Morten Klausen (MOK)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Engelsk & Almen Sprogforståelse/Latin


Krabbe

Helena Krabbe (HKE)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Dansk og Religion


Langballe

Peter Langballe (PL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Idræt og Historie


Langberg

Kasper Langberg (KL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Historie, Engelsk og Samfundsfag


Larsen

Henrik Larsen (LA)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Idræt og Kemi


Larsen

Anders Larsen (ALA)

Cand.soc.
Ansvarsområde:

Samfundsfag og Naturgeografi


Lauridsen

Sidsel Rytcher Lauridsen (SRL)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Idræt og Samfundsfag


Lauridsen

Helle Mejer Lauridsen (HML)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Engelsk og Dansk


Ledertoug

Henrik Ledertoug (HLE)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Naturgeografi og Historie


Leschly

Susanne Leschly (SL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Kursusleder (pædagogikum), Dansk, Spansk og Retorik


Lindbo

Hanne Lindbo (HL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Historie og Dansk


Lorentzen

Caroline Lorentzen (CAL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Dansk og Historie


Løbger

Thomas Løbger (TL)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Musik og Historie


Løye-Philipsen

Camilla Løye-Philipsen (CP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

AP-koordinator, Læsevejleder, Engelsk og Dansk


Madsen

Dorthe Madsen (DM)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Idræt, Engelsk og Mediefag

Studievejleder


Madsen

Kasper Sønderby Madsen (KM)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Tysk og Mediefag


Madsen

Merete Bagger Madsen (MB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Fransk og Dansk


Mariager

Nadja Marie Mariager (NM)

Cand.scient. Ph.D.
Ansvarsområde:

Engelsk og Biologi


Mogensen

Karen Nyborg Mogensen (KMO)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Tysk og Dansk


Munk

Gunner Brunke Munk (GBM)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Fysik og Matematik


Nexøe

Claus Nexøe (CN)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Samfundsfag og Erhversøkonomi


Nielsen

Kirsten Grønnegaard Nielsen (GN)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Historie, Samfundsfag og Psykologi


Nielsen

Ike Houmann Nielsen (IN)

Civilingeniør MSc HD(A)
Ansvarsområde:

Fysik og Matematik


Olsen

Erik Berg Olsen (EB)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Uddannelsesleder, Musik og Idræt


Olsen

Lisbeth Vang Olsen (LO)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Latin, Religion og Oldtidskundskab


Overgaard

Christian Knoth Overgaard (CO)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Biologi, Kemi og Bioteknologi


Paulsen

Helle Holm Paulsen (HP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Engelsk og Billedkunst samt Design og Arkitektur


Pedersen

Solvejg Pedersen (SOP)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Kemi, Biologi og Bioteknologi


Pinholt

Rasmus Pinholt (RP)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Fysik og Matematik


Poulsen

Dres Poulsen (DP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Vice-tillidsrepræsentant, Filosofi og Matematik


Poulsen

Søren Søberg Poulsen (SP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Dansk, Religion og Mediefag


Poulsen

Peter Poulsen (PP)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Musik og Tysk


Quorning

Bente Quorning (BQ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Musik og Matematik


Rathje

Jacob Rathje (JR)

Cand.scient. Ph.D
Ansvarsområde:

Fysik og Matematik


Remmer

Anders Remmer

Ansvarsområde:

Matematik


Ryttig

Rikke Rahbek Ryttig (RR)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Idræt


Schiødt

Jakob Schiødt (JSC)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Vicerektor, Bioteknologi, Biologi og Kemi


Schønsted-Madsen

Barbara Schønsted-Madsen (BS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Latin (Almen Sprogforståelse), Oldtidskundskab og Græsk


Simmons

Christian Simmons (CSI)

Cand.scient.
Ansvarsområde:

Samfundsfag og Idræt


Skadhauge

Solveig Skadhauge (SKH)

Cand.scient. Ph.D
Ansvarsområde:

Fysik, Matematik


Stangerup

Kasper Stangerup (KAS)

Civilingeniør MSc
Ansvarsområde:

Matematik, Fysik og Kemi


Steenkjær

Sofie Steenkjær (SK)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Engelsk og Dansk


Stenbæk

Mads Stenbæk (MS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Kommunikationschef, Samfundsfag og Engelsk


Sterum

Rikke Sterum (RS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Engelsk og Tysk


Stjerne

Gregers Stjerne (GS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Dansk og Historie


Svane

Bo Heelsberg Svane (SV)

Cand.scient.pol.
Ansvarsområde:

Samfundsfag, Filosofi og Religion


Svendsen

Sebastian Strabo Svendsen (SS)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Musik og Dansk


Sølgaard

Jacob Sølgaard (JSØ)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Historie og Samfundsfag


Thomsen

Preben Thomsen (PT)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Dansk og Mediefag


Thoregaard

Helle Thoregaard (TG)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Administrationschef, Tysk og Oldtidskundskab


Thøgersen

Esbern Thøgersen (EST)

Ansvarsområde:

Almen Sprogforståelse


Tipsmark

Henrik Kølbæk Tipsmark (TK)

Cand.merc. B.A. et B.S.
Ansvarsområde:

Biologi, samfundsfag


Tobiesen

Lisa Tobiesen (TO)

Civilingeniør MSc
Ansvarsområde:

Fysik og matematik


Vosborg

Freyja Trap Vosborg (FV)

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Musik og Spansk


Wind-Larsen

Sven Wind-Larsen

Cand.mag.
Ansvarsområde:

Samfundsfag og Historie


Witt

Hanne Witt (HW)

cand.mag.
Ansvarsområde:

Spansk og Tysk